Napędy Optibelt

Napędy Optibelt – dopasowane do Twoich potrzeb

Nowoczesne napędy Optibelt to rozwiązania, które można dopasować do specyficznych wymagań klienta. Tworzący je specjaliści bazują na wysokiej jakości pasach poliuretanowych i gumowych, które wcześniej pojawiły się wśród produktów producenta. W proponowanych obecnie pasach zębatych i płaskich zadbano o jeszcze wyższą jakość. Przekonaj się, czym kieruje się przedsiębiorstwo i dlaczego warto zaufać oferowanym przez nie produktom.

 

W ciągu ostatnich dwóch dekad paleta produktów producenta istotnie się poszerzyła. Swoje siły połączyły przedsiębiorstwo Ecobelt GmbH i grupa Arntz Optibelt, co pozwoliło na wytwarzanie wysokiej jakości rozwiązań w obszarze elementów napędowych PU. W ofercie znalazły się przede wszystkim nowoczesne pasy zębate z poliuretanu i gumy, które są szeroko wykorzystywane w przemyśle transportowym i spedycyjnym. Powstała w wyniku połączenia firma Optibelt Material Handling GmbH narzuciła sobie wysokie standardy, które przekładają się na równie atrakcyjny poziom oferowanych produktów.

Napędy Optibelt - wysokie standardy i zrównoważony rozwój

Napędy Optibelt są przygotowywane w oparciu o wymagające dyrektywy z międzynarodowymi normami, które obejmują zarówno zarządzanie jakością, jak i środowiskiem i energią. Stanowi to podstawę założeń całej firmy – ich działania są stale rozwijane w taki sposób, by minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Przedsiębiorstwo na bieżąco monitoruje i ocenia wpływ oddziaływań zachodzących w nim procesów, by jeszcze skuteczniej tworzyć warunki i środki sprzyjające zrównoważonemu wykorzystywaniu zasobów (zarówno energii, jak i surowców). Optymalizacja ich zużycia pozwala uzyskać wysoką efektywność energetyczną.

O wysokiej jakości świadczonych usług i oferowanych produktów świadczą również wysokie standardy zarządzania. Napędy Optibelt są tworzone przez pracowników, którzy sprostają najwyższym wymaganiom zarówno w obszarze produktów, jak i doradztwa czy serwisu. Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na stałe udoskonalanie wewnętrznych procesów, co przekłada się na zwiększenie wydajności przy zachowaniu zminimalizowanych kosztów.

Wysokie standardy

Klienci wybierają napędy Optibelt, ponieważ oferowane przez przedsiębiorstwo elementy zapewniają wysoką jakość. Wynika to z faktu, że firma utrzymuje wysokie standardy działania. Jednym z założeń producenta jest całkowita eliminacja błędów, a więc nie wypuszczają na rynek żadnego produktu, który nie jest na pojawienie się w pełni gotowy. Oznacza to szereg działań, dzięki którym możliwe jest udoskonalenie procesów produkcyjnych i usług.

 

Aby zachować najwyższą jakość oferowanych produktów, firma dba, by wszystkie fabryki pracowały w oparciu o jednolity system. Napędy Optibelt są poddawane testom w najtrudniejszych warunkach – przeprowadzają je zatrudnieni w laboratoriach badawczych specjaliści. Należy również podkreślić, że przedsiębiorstwo współpracuje z dostawcami świadczącymi usługi jakościowe – o podpisaniu umowy nie decyduje więc cena. Co istotne, firma dokładnie śledzi potrzeby rynku, pozostając w stałym kontakcie ze swoimi klientami.

 

To właśnie maksymalnie obniżona tolerancja produkcyjna na każdym etapie sprawiła, że napędy Optibelt kreują najwyższe standardy rynkowe. Udało się to zrealizować mimo tego, że głównym składnikiem pasów napędowych jest kauczuk, który mógłby sprawiać, że każda partia ma zróżnicowane właściwości. Udało się tego uniknąć dzięki rygorystycznym zasadom w procesie tworzenia produktów.

 

Jakość napędów Optibelt i świadczonych przez przedsiębiorstwo usług potwierdza przyznana certyfikacja TÜV Nord Hannover. Oznacza ona, że zarządzanie jakością w firmie jest dostosowane do bardzo rygorystycznych norm, co przekłada się na jednolity poziom produktów wychodzących z każdego zakładu produkcyjnego i od każdego dystrybutora. Niezależnie od miejsca, pasy napędowe Optibelt zawsze są tworzone z wykorzystaniem tych samych zaawansowanych technologicznie parków maszyn. 

Zrównoważony rozwój

Oprócz oferowanej wysokiej jakości, produkujący napędy Optibelt stawiają na zrównoważenie ekologiczne – nie tylko produkcji, ale całej działalności przedsiębiorstwa. Sukces na tym polu potwierdza przyznany już po raz piąty certyfikat środowiskowy. Oznacza to, że od 2005 roku firma spełnia rygorystyczne normy DIN EN ISO 14001 – to praca oparta o międzynarodowy system zarządzania środowiskiem.

 

Należy również podkreślić, że produkujące napędy Optibelt przedsiębiorstwo może pochwalić się także oficjalnym certyfikatem międzynarodowej normy DIN EN ISO 50001:2011 dla obowiązującego w firmie systemu zarządzania energią. Oznacza to, że podejmują oni działania, które prowadzą do optymalizacji zużycia energii w zakładzie. Dbają o to, by zasoby energetyczne były wykorzystywane w sposób mądry. Dzięki temu nie tylko zmniejszają obciążenie środowiska, ale również redukują koszty.

 

Nie da się ukryć, że przedsiębiorstwo wnosi duży wkład w ochronę środowiska, jednocześnie dostarczając produkty wysokiej jakości. Napędy Optibelt to rozwiązania dla firm, które oczekują niskiej awaryjności i dbałości o każdy detal.

Dla firm

Copyrights © 2022 Inter Trade Sp. z o.o.