Pneumatyka SMC

Pneumatyka SMC - wszystko co powinieneś wiedzieć

Pneumatyka SMC to rozwiązania technologiczne istniejące na rynku od ponad 60 lat. Dzięki nim możliwe jest wdrożenie do przedsiębiorstw wydajnych napędów pneumatycznych, które pozostają dopasowane do indywidualnych potrzeb danej firmy. To innowacyjne produkty o małych rozmiarach i niewielkiej wadze, które odpowiadają na stale zmieniające się wymagania rynkowe stawiane przez rozwijającą się automatyzację. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą zmniejszać koszty i zwiększać wydajność swoich firm.

 

Rozwiązania SMC wprowadzają innowacyjność w pneumatyce. Prezentują wysoką jakość i niebywałą wydajność. Przedsiębiorcy mogą dość elastycznie dostosować je do swoich potrzeb, a oferowane urządzenia będą cieszyły niezawodnością działania. Oferta napędów pneumatycznych obejmuje przede wszystkim nowoczesne siłowniki o niedużej masie i niewielkich wymiarach, które pozwalają zwiększyć produktywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Pneumatyka SMC - odpowiedź na indywidualne potrzeby

Rozwiązania technologiczne pneumatyki SMC mogą sprostać nieustannie zmieniającym się wymaganiom stawianym przez automatyzację. Znajdziesz wśród nich przede wszystkim urządzenia lekkie i o niedużych wymiarach, dzięki czemu oszczędzasz przestrzeń, obniżasz koszty i zwiększasz produktywność swojego przedsiębiorstwa. To rozwiązania wysokiej jakości, wydajne i – co bardzo istotne – elastyczne.

 

Oferta napędów pneumatycznych SMC jest na tyle szeroka, aby możliwe było odpowiadanie zarówno na standardowe potrzeby większości aplikacji, jak i na najbardziej skomplikowane potrzeby i wymagania klientów (zarówno technologiczne, jak i środowiskowe). Jak dystrybutor firmy SMC dostarczamy rozwiązania tej firmy, które są bezkonkurencyjne pod względem wydajności, precyzji, kompaktowości, ale i bezpieczeństwa ich stosowania. Co istotne, szeroki zakres oferowanych produktów pozwala na tworzenie zestawów elementów.

 

Należy podkreślić, że siłowniki pneumatyczne SMC mają wiele możliwych przeznaczeń. Sprawdzają się m.in. w ruchu liniowym, ruchu ze zintegrowaną prowadnicą czy ruchu obrotowym. Można wykorzystywać je do aplikacji przenoszących czy aplikacji specjalnych. Co istotne, pneumatyka SMC sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią.

Pneumatyka SMC dla przemysłu - główne podzespoły

Gama produktów obejmuje rozwiązania podstawowe oraz urządzenia do przygotowywania powietrza czy oprzyrządowania i zawory do napędów. Pneumatyka SMC okazuje się potrzebna na niemal każdym etapie w procesie automatyzacji. Poznaj niektóre z dostępnych rozwiązań.

Siłowniki

W ofercie znajdziesz m.in. siłowniki zgodne z ISO czy siłowniki liniowe. Pneumatyka SMC obejmuje również siłowniki z prowadnicami, modele beztłoczyskowe, siłowniki ze ściągami i siłowniki specjalne. Co istotne, oferujemy również pełne wyposażenie do siłowników. Oprócz tego w naszym sklepie znajdziesz także chwytaki i siłowniki rozdzielające oraz napędy obrotowe.

Elementy przygotowania powietrza

Pneumatyka SMC to zarówno gotowe zespoły przygotowania powietrza, jak i pojedyncze niezbędne do tego procesu elementy. W naszej ofercie znajdziesz więc m.in. filtry, smarownice oraz zawory redukcyjne (zarówno z filtrem, jak i bez). Dostępne są również tłumiki dźwięku czy manometry. Możesz wyposażyć swoje przedsiębiorstwo także w specjalistyczne osuszacze powietrza.

Napędy elektryczne

Warto wiedzieć, że produkty SMC obejmuje także nowoczesne napędy elektryczne. Wśród nich można wymienić elektryczne stoliki przesuwne, elektryczne siłowniki z tłoczyskiem czy sterowniki cyfrowe. W ofercie znajdziesz również sterowniki-wzmacniacze, które pozostają kompatybilne z sieciami przemysłowymi.

Zawory rozdzielające

Oferta zaworów rozdzielających jest niezwykle szeroka. Pneumatyka SMC obejmuje w tym zakresie m.in. zawory rozdzielające 3/2 ze wspomaganiem oraz modele 4/2, 4/3, 5/2, 5/3 ze wspomaganiem. Znajdziesz tu również zawory mechaniczne, zawory sterowane pneumatycznie czy rozwiązania rozdzielające 3-, 4- i 5-drogowe. W naszej ofercie nie zabrakło także zaworów ISO, elementów bezpieczeństwa według dyrektywy maszynowej, systemów transmisji szeregowej czy zaworów NAMUR różnego typu.

Czujniki i przekaźniki

Dla prawidłowego działania rozwiązań stosowanych w przemyśle niezbędne są również odpowiednie czujniki i przekaźniki. Pneumatyka SMC dostępna w naszej ofercie obejmuje przekaźniki ciśnienia, czujniki położenia tłoka oraz czujniki i przekaźniki przepływu.

Złącza i przewody

Oprócz bardziej zaawansowanych rozwiązań, pneumatyka SMC obejmuje także podstawowe złącza pneumatyczne i przewody. Znajdziesz wśród nich m.in. elementy sterujące przepływem, przewody pneumatyczne czy zawory zwrotne.

Aby odpowiednio dobrać rozwiązania do swoich potrzeb, należy skonsultować swój wybór ze specjalistą. Pozwoli ci to dokładnie odkryć, dobrać i dostosować wybrane rozwiązania z zakresu pneumatyki SMC. Kompleksowa oferta sprawia, że możesz znaleźć urządzenia niemal szyte na miarę, które staną się dla ciebie źródłem oszczędności i lepszej efektywności pracy.

Dla firm

Copyrights © 2022 Inter Trade Sp. z o.o.